Ένα Χρυσό και δύο Χάλκινα για τα Γρεβενά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου (Φώτο)

Ένα Χρυσό και δύο Χάλκινα για τα Γρεβενά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου.

Ατομικό ρεκόρ και Χρυσό για την γρεβενιώτισσα Ιωάννα Ζάκκα !!!!

Απογειώθηκε.... και ανέβηκε στο βάθρο κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο η γρεβενιώτισσα Ιωάννα Ζάκκα που οι γνώστες χαρακτηρίζουν ως " το... next big thing του ελληνικού άλματος εις ύψος
Η νεαρή αθλήτρια του ΑΟ Φιλοθέης βελτίωσε το ατομικό της ρεκόρ με 1.82 και πήρε τον τίτλο στο αγώνισμα.

Χάλκινο και για την Ελένη Τζήκα, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου

Άλλο ένα χάλκινο για τα Γρεβενά αφού η γρεβενιώτισσα αθλήτρια της ΑΕΚ , Ελένη Τζήκα, με βολή στα 13,86 στη σφαιροβολία, κατέκτησε την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου στην Πάτρα.

Χάλκινο για τον Μίλτο Τεντόγλου  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών
Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής μας Μίλτος Τεντόγλου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών που διεξήχθη στην Πάτρα το διήμερο 18-19 Ιουνίου 2016.
Ο 18χρονος αθλητής της Γ.Ε.Γρεβενών με άλμα στα 7,83μ. ανέβηκε στο βάθρο μιας ακόμα σημαντικής διοργάνωσης και έδειξε δείγμα του πλούσιου ταλέντου του, δείχνοντας έτοιμος να πρωταγωνιστήσει σε όλες τις σημαντικές διοργανώσεις που θα λάβει μέρος φέτος.
Η διοίκηση της Γ.Ε.Γρεβενών συγχαίρει τον πρωταθλητή της και τον προπονητή του Βαγγέλη Παπανίκο και τους εύχεται μια εξαιρετική συνέχεια!!!!!!